Namawiam Cię do … WĄTPIENIA !

Tak. Dokładnie !

W dzisiejszym wpisie namawiać Cię będę do tego, abyś wątpił. I choć może na pierwszy rzut oka wyda Ci się to niezmiernie dziwne, to jednak myślę, że dalsza część tekstu sprawi, że doskonale i przede wszystkim dokładnie zrozumiesz, o co mi chodzi!

Nie będziemy w tym wpisie omawiać negatywnych kwestii związanych z wątpliwościami. Użyjemy ich za to jako swego rodzaju „narzędzia” do zmiany Twojego życia na lepsze!

W takim razie, o co chodzi? Chodzi o to, żebyś zawsze, każdego dnia, najczęściej jak to tylko możliwe … wątpił!

1. Wątpił w to, że … nie możesz.

To zasadniczy i najważniejszy obszar, w którym musisz a przynajmniej powinieneś zawsze wątpić! Wątpienie w to, że czegoś nie możesz jest kluczem do Twojego sukcesu! Zawsze i wszędzie możesz wszystko. Jest to tylko i wyłącznie kwestią podejmowanych przez Ciebie decyzji. Podobnie, jak nikt i nic nie może Cię zmusić do określonego zachowania w danej sytuacji, które byłoby niezgodne z Twoim wewnętrznym przekonaniem, tak żadna sytuacja, okoliczność zewnętrzna ani osoba trzecia nie może spowodować u Ciebie stanu świadomości, że czegokolwiek nie możesz. Wątp w swój brak możliwości zawsze wtedy, kiedy będziesz chciał polepszyć swoje życie w dowolnej dziedzinie. Jeżeli nie jesteś usatysfakcjonowany z aktualnie wykonywanej pracy musisz wątpić w to, że nie znajdziesz lepszej! W przypadku, kiedy tkwisz w toksycznej relacji, Twoim obowiązkiem jest wątpić w to, że nie znajdziesz sobie lepszego partnera / partnerki, który / która zacznie Cię doceniać.

Niech Twoim życiowym mottem stanie się wątpienie w to, że nie możesz! Uczyń z tego swego rodzaju drogowskaz, który będzie wskazywał Ci właściwy i odpowiedni kierunek zmian.

2. Wątpił w to, że … jesteś zbyt biedny.

Kwestie finansowe są niezmiernie ważne w naszym życiu. Zwłaszcza teraz, kiedy praktycznie każda jego dziedzina oparta jest o dobra materialne. Tutaj także namawiam Cię do wątpienia, że jesteś zbyt biedny, że Cię na coś nie stać. Podobnie jak wyżej, to, czy masz na coś pieniądze lub nie, jest wyłącznie konsekwencją Twojej decyzji. A decyzja ma tę wspaniałą właściwość, że możesz ją zmieniać dowolnie w każdym momencie.

Wracając do przykładu pracy. Jeżeli nie jesteś w niej odpowiednio wynagradzany, to w efekcie nie będzie Cię stać na pewne rzeczy. Ale, czy jest to równoznaczne z faktem, że już zawsze będą poza Twoim zasięgiem?! Musisz wątpić w to, że Cię nie stać. Przecież wystarczy jedynie zmienić pracę lub zadbać o dodatkowy dochód, aby Twoja sytuacja materialna uległa zmianie.

3. Wątpił w to, że … jesteś na cokolwiek za stary.

Znasz pewnie dziesiątki przykładów z „życia wziętych”, które pokazują jak osoby w określonym wieku zdobywały to, o czym zawsze marzyły. Wiek nie ma żadnego znaczenia w osiąganiu Twoich celów! Modelki po 65 roku życia są dosłownie rozchwytywane.

Wątpić musisz zawsze wtedy, kiedy cokolwiek staje na Twojej drodze do szczęścia. Wątpić w to, że się nie da, to podstawa sukcesu. Zamień każde „wątpię, że się uda” na „wątpię aby mi się to nie udało, bo… (wpisz właściwą dla Ciebie ścieżkę motywacyjną)”.

Zobaczysz jak wiele zmieni takie podejście i jak… świetna to będzie zabawa!

Pozdrawiam serdecznie!

Tomasz Ksobiak

Life Coaching | Motywacja

Manifest Zwycięzcy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*