Domowy budżet. Zwyczajnie musisz go mieć!

Historia Pani Danuty z Olsztyna.

Pani Danuta z Olsztyna, to samotna osoba, która po rozwodzie z mężem alkoholikiem sama boryka się z wychowaniem dwójki dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz problemami, jakie na jej drodze stawia los.

Pracuje w jednej z olsztyńskich hurtowni papierniczych, zarabiając miesięcznie niecałe 2.000 złotych netto. Niestety wychodząc za mąż popełniła błąd i nie zawarła małżeńskiej umowy majątkowej, która w przyszłości mogłaby uchronić ją przed długami współmałżonka. Z tego powodu, z jej comiesięcznego wynagrodzenia komornik egzekwuje kwotę w wysokości 300 złotych. Łatwo zatem policzyć, ile tak naprawdę zostaje pieniędzy w kieszeni Pani Danuty. Tak – jest to najniższe krajowe wynagrodzenie, wolne od zajęć egzekucyjnych.

Mimo to Pani Danuta stara się, aby jej dzieciom niczego nie brakowało. Często kosztem własnego zdrowia „dorabia” po godzinach pracy. Odżywia się nieregularnie, a jakoś kupowanych przez nią produktów żywnościowych nie jest rewelacyjna. Musi pamiętać, że poza dbaniem o synów, zapewnieniem im podstawowej egzystencji, ma na głowie szereg innych wydatków, jak czynsz za wynajmowane mieszkanie, opłaty za media, itp.

Pani Danuta wielokrotnie zadawała sobie pytanie, jak wyjść z patowej sytuacji.

Jej były mąż nie płaci alimentów. Nie może również liczyć na pomoc opieki społecznej, gdyż zwyczajnie przekracza ustawowe kryterium dochodowe. Jedynym, dodatkowym benefitem jest ten, który który otrzymuje na drugie dziecko z racji obowiązującego, rządowego programu 500+.  Niemniej jej łączny dochód miesięczny nie pozwala na spokojne życie.

Znasz może kogoś w podobnej sytuacji?

A może Ty sam stawiasz czoło podobnym problemom jak Pani Danuta?

Ona zaryzykowała. Nabyła e-book „Domowy Budżet” bo wie, jak ważna jest edukacja także w zakresie finansów osobistych. Ta dzielna kobieta szuka każdego, możliwego do zastosowania rozwiązania jej problemów.

Ta książka powstała z myślą o Tobie.

Wiem, jak ważne jest w życiu planowanie, w tym odpowiednie podejście do finansów osobistych. Kwestie te nie są istotne wyłącznie dla ludzi mniej zamożnych, o niższym statusie materialnym, ale dla wszystkich, którzy na poważnie traktują swoje życie!

Różnica pomiędzy mniej zamożnymi a bogatymi – w tym zakresie polega jedynie na tym, że Ci drudzy mogą nieco bardziej elastycznie podchodzić do własnego budżetu.

W obu przypadkach jego posiadanie jest niezbędne i równie ważne.

Jeśli cechuje Cię poważne i odpowiedzialne podejście do życia i chcesz świadomie kreować swoją rzeczywistość, to planowanie jest do tego celu niezbędne. Świadomość ile pieniędzy wydajesz w zestawieniu z Twoimi comiesięcznymi przychodami da Ci pełną kontrolę nad finansami osobistymi, a ponadto pozwoli już od teraz budować poduszkę bezpieczeństwa.

Cena tego e-booka, to jedynie 5 złotych plus prowizja dla platformy, na której został opublikowany. Łącznie nieco ponad 8 złotych!

Pomyśl, czy warto w tej chwili oszczędzić kwotę, za którą możesz kupić 2 chleby i 2 litry mleka?!

E-book możesz kupić klikając w poniższy link. Naprawdę warto. Przekonaj się sam i nie czekaj!

Domowy Budżet. Kontroluj wydatki. Twórz oszczędności – ebook.

Pozdrawiam serdecznie!

Tomasz Ksobiak

Life Coaching | Motywacja

Manifest Zwycięzcy

10 Komentarze

  1. Uważam, że dobrze ułożony i konsekwentnie prowadzony budżet domowy to obowiązek praktycznie każdego domu. Sama prowadziłam go dosyć skrupulatnie zanim wzięliśmy kredyt hipoteczny (żeby sprawdzić, na ile możemy sobie pozwolić), a i teraz staram się mieć nasze finanse pod ścisłą kontrolą. Odpowiednie zarządzanie finansami osobistymi to nasza odpowiedzialność – za nas, za naszą rodzinę i naszą przyszłość… A da się tego bez problemu nauczyć 🙂

    • Dokładnie tak! I z całą pewnością da się tego nauczyć, podobnie, jak wszystkich innych rzeczy w życiu:) Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie!

  2. Niestety szkoda, że tak niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę. Tymczasem prowadzenie domowego budżetu, a zwłaszcza „wartościowanie” wydatków może sprawić, że poczujemy się prawdziwie wolni finansowo i to bez względu na to, ile pieniędzy wpływa każdego miesiąca do naszej kasy! Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za komentarz!

  3. Ja już od kilku lat nie umiem funkcjonować bez budżetu domowego. Dzięki niemu mam pełną kontrolę kosztów. Drugą stroną medalu są oszczędności, które miesiąc w miesiąc się pojawiają 🙂

  4. Budżet jest potrzebny każdemu. Bez niego nie wiemy gdzie nasze pieniądze się rozchodzą. Nie mówiąc już o świadomym kierowaniu ich wydawaniem. Zgadzam się, wszystkiego można się nauczyć, choć … psychika/przyzwyczajenia nie zawsze pomagają.

  5. jeżeli ktoś nie będzie chciał zmienić swoich nawyków, to nawet najlepszy ebook niestety nie pomoże. ja mam wrażenie, że większość ludzi ma problemy finansowe na własne życzenie. edukacja finansowa to bardzo ważna kwestia, tymczasem nie przypominam sobie, żeby ktoś specjalnie mnie uczył zarządzania pieniędzmi w dzieciństwie. a moim zdaniem to mega ważne, bo później jest dwa razy trudniej, jak trzeba walczyć ze zgubnymi nawykami.

  6. Sama mieszkałam w Olsztynie 10 lat. 😉 Niektórzy nie potrafią zarządzać budżetem domowym i żyją od wypłaty do wypłaty, od zasiłku do zasiłku. Bez perspektyw. W wielu przypadkach pewnie to kwestia charakteru lub przyzwyczajenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*